Svatební den jako z pohádky

Majitelé vypráví o své svatbě. Přečtěte si příběh Veroniky a Davida – majitelé měli na statku Vletice svatbu jak se patří. Inspirujte se jejich příběhem.

Dostala jste od přítele zásnubní prsten? Vaše duše přetéká radostí a vy máte najednou sílu, že byste mohla skály lámat? Nezbývá než najít perfektní svatební místo, kde se DEN D odehraje.

Výjimečný den si žádá výjimečné místo. Budete z něj dlouho žít ve vzpomínkách.

Zvažujete vzít se na pláži u moře? To může být romantika, ale v té dálce byste možná zjistili, že tak důležitý okamžik chcete prožít s rodinou a kamarády. Začnete tedy googlovat a ptát se známých na doporučení, až narazíte na Statek Vletice. Statek s velmi dobrými referencemi.

Reference statku Vletice. Svatba na statku se vždy povede na jedničku :-)
Reference statku Vletice od lidí, kteří na statku měli svatbu

Vezměte se v ráji

Statek Vletice je opravdový ráj na zemi. Je zasazen v naprosto neodolatelné krajině a budete si zde připadat jako v pohádce.

Když přijdete na Vletickou oddávací louku pod třistaleté duby, ucítíte klid a kouzlo místa. Louku si okamžitě zamilujete a jiné svatební místo už pravděpodobně hledat nebudete. Tak se to stalo již mnoha zamilovaným. A začnete plánovat svatbu do detailů.

Svatební obřad ve se středočeském kraji  pod 300letými duby - statek Vletice
Svatební obřad ve se středočeském kraji pod 300letými duby – statek Vletice

Budoucí novomanželé přijíždí na statek již den před svatbou. Většinou je to pátek. Chtějí v klidu zvládnout přípravy a také svatební výzdobu.

Jen hodinu od Prahy

Velká výhoda Vletic je, že jsou jen hodinu od Prahy. V pátek tedy ženich, nevěsta a nejbližší nasávají atmosféru statku, užívají si venkovského klidu, zpěvu ptáků, zkrátka dorazili na místo, kde srnky dávají dobrou noc. Z oken penzionu nad statkem, kde spí většina svatebních hostů, je výhled na kopec Peklo.

Výhled z pokoje na statku Vletice
Výhled z pokoje na statku Vletice

V den D se nevěsta většinou chystá od časného rána v apartmánu na statku. Z tohoto místa má výhled na celý dvůr statku a vidí co se venku děje.

Nevěsta na statku Vletice
Nevěsta na statku Vletice

Také floristka je v jednom kole, zdobí svatební bránu a svatební tabuli. Ženich vítá hosty, připíjí si s nimi a těší se. Svědci nebo svatební koordinátorky ubytovávají přijíždějící hosty. Děti se rozkoukávají a chtějí prozkoumat každé zákoutí statku.

Svatební obřad na statku Vletice ve středních Čechách
Svatební obřad na statku Vletice ve středních Čechách

V příjemném chladu dolní stodoly je připravené občerstvení, hraje příjemná slavnostní hudba a připraven je bar a kávovar. Tady na baru svatba také končí, ale nepředbíhejme. Catering v letní kuchyni je také v jednom kole. Připravují nejrůznější dobroty a speciality. Vše, na čem se s novomanželi domluvili. Rautový stůl potěší nejen chuťové pohárky, ale i oči.

Svatební hostina na statku Vletice
Svatební hostina na statku Vletice
Na statku Vletice grilujeme maso
Na statku Vletice grilujeme maso

Velmi důležitou osobou na svatbě je fotograf. Často ve dvojici s kameramanem. Také jsou na statku od rána a zachycují nezapomenutelné momenty. Na statku je mnoho krásných zákoutí, fotograf je v sedmém nebi a fotí o sto šest.

Svatební brána na statku Vletice
Svatební brána na statku Vletice

Těsně před obřadem

Asi půl hodiny před obřadem přijíždí pan starosta z Krásné Hory na Vltavou s paní matrikářkou. Pokud se jedná o církevní sňatek, v Krásné Hoře je i pan farář. Mimochodem, velice vtipný pan farář. Máme už ověřeno.

Po statku lze rozmístit dětský koutek, pánský koutek😊 (bývají v něm doutníky a rum), fotokoutek, sladký bar a také je možné objednat kávový catering nebo dokonce prosecco autíčko. Ve stodole je možné rozvěsit fotografie z dětství, zkrátka se dá všemožně vyřádit a hosty to určitě potěší.

Kávový servis pro svatbu na statku Vletice
Kávový servis pro svatbu na statku Vletice

Největší výhodou svatby na statku je to, že vše je na jednom místě. Stačí dostat pozvánku, přijet a začít nasávat atmosféru. Občas se ze svatebních hostů stanou za rok novomanželé.

Svatební atmosféra na statku Vletice
Svatební atmosféra na statku Vletice

Odpolední svatební obřad na louce u lesa

Romantická svatba na louce je často splněným snem. A sny se plní. Přichází domluvený čas obřadu. Nevěsta většinou zůstává v utajení až do obřadu. Svatební hosté i oddávající se přesouvají na louku, kde jsou připravené dřevěné židličky, stůl a svatební brána.

Svatebčané vytvoří špalír, začne hrát hudba, která vytvoří atmosféru. Ale stále ještě nevidí nevěstu. Z dolní části louky přicházejí družičky, svědci a ženich s maminkou. Pak se za „wow“ efektu otevře dřevěná brána a přichází nevěsta, kterou vede tatínek. Tohle je velice silný okamžik a jen málokteré oko zůstane suché.

Po obřadu si na louce všichni připijí na lásku novomanželů a v kombinaci s hudbou a krásnou loukou je to chvíle na kterou si budou všichni pamatovat. Po obřadu přichází na řadu gratulace a také společné focení.

Svatba na statku Vletice
Svatba na statku Vletice
Svatební obřad na statku Vletice Středočeský kraj
Svatební obřad na statku Vletice Středočeský kraj
Svatba na statku Vletice a svatební zábava
Svatba na statku Vletice a svatební zábava

Oslava lásky a zahradní slavnost

Odpoledne plyne a oslava lásky přechází v zahradní slavnost. Tato svatba vás bude bavit a budete se chtít vdávat každý den. Před svatebním rautem vás opět dojmou proslovy svědků a pak už se nezastavíte až do noci.

Někdo má rád hodně programu a organizuje pro hosty svatební hry, někdo napíše svatební noviny. Velice často se hází svatební kyticí a skoro vždy je na programu krájení svatebního dortu.

Svatební catering na statku Vletice zajišťujeme my
Svatební catering na statku Vletice zajišťujeme my

Nevěstě to tak moc sluší, že jsou z ní všichni paf a vše probíhá ve slavnostním, ale uvolněném duchu. Už máte dost svatebního obleku? Není problém, skočte se zchladit do bazénu. Potřebujete nějak rozptýlit děti? Vletická naučná stezka nad statkem na ně čeká.

Hosté na svatbě na statku Vletice
Hosté na svatbě na statku Vletice

Blíží se večer, kapela je ve vletické stodole připravena, přichází první tanec novomanželů a pak už se na parket mohou vrhnout všichni. Letní večer, stodola osvětlená stovkami malých světýlek, kapela, bar, rodina a kamarádi, to zní jako dokonalý svatební večer. V tuto dobu končí také v bazénu hodně svatebčanů, často i v oblečení😊

Večerní párty je v plném proudu

Po desáté večer se zábava přesouvá do dolní stodoly s barem a disco koulí. Tam se řádí až do vyčerpání sil. Už nemůžete? Běžte si popovídat ven při svitu měsíce a svíček.

Večerní svatební zábava na statku Vletice kousek za Prahou
Večerní svatební zábava na statku Vletice kousek za Prahou

Ve Vleticích se hodně dobře spí, ráno se vzbudíte a uslyšíte zpívat ptáky. K dispozici je několik krásných selských pokojů. Mrkněte do sekce UBYTOVÁNÍ.

Neděle je určená pro vstřebávání dojmů a pro relaxaci u bazénu.

Čtyři lůžka v nejkrásnějším pokoji na statku Vletice
Citrónově žlutý pokoj - ubytování na statku Vletice ve Středočeském kraji
Citrónově žlutý pokoj – ubytování na statku Vletice ve Středočeském kraji

Příliš divoký mejdan? Dáme vás do kupy

Necítíte se po párty úplně nejlíp? K snídani je pro vás připravena česnečka.

V neděli ženich s nevěstou prostě potřebují nějak zpracovat tu těžkou romantiku, kterou zažili předcházející den. Z této svatby budete žít ale léta, je pravděpodobné, že vám budou hosté ještě dlouhou dobu psát, jak parádní to bylo, nebo dokonce, že na hezčí svatbě ještě nebyli.

A fotky, ty vám budou dělat radost celý život. Stačí si jen správně vybrat manžela a také fotografa😊

Je neděle odpoledne, odjíždíte z Vletic a máte ještě trochu síly na výlet? Zastavte se ve Zduchovicích a pěšky běžte půl hodiny na vyhlídku Solenická podkova. Najdete zde romantický výhled na meandr Vltavy. Je to opravdu výhled, který se neokouká. Ve Zduchovicíh je šipka, kudy se na tu nádheru vydat.

Přejeme šťastné manželství a ať vám to vydrží.

Kam dál?

Picture of Adam Vrána

Adam Vrána

Jsem copywriter s přesahem do UX. Zlepšuju weby, tvořím obsah, píšu texty :-)

Proč navštívit statek

Malebné místo na hranici jižních a středních Čech, kde chce mít svatba každá nevěsta. 

Instagram a FB Vletice

Příběhy ze statku

Statek Vletice je báječné místo pro vaši svatbu, firemní teambuilding a rodinné akce. Představte si sváteční hostinu pod 300letými duby, stylové ubytování a večerní zábavu u táboráku.

Svatby
Ubytování
O statku